Projekt


Při návrhu a zpracování projektu byl kladen velký důraz na propracování všech detailů i funkčnost celku. Projekt zahrnuje 8 unikátních rodinných řadových domů, realizovaných ve dvou blocích, po čtyřech domech a byl vytvořen s myšlenkou, vytvořit domov splňující náročnější představy komfortního bydlení v jednoduchém pojetí. Návrh domů využívá svažitosti původního terénu, vstup a vjezd do domu je řešen ze stávající asfaltové komunikace. Domy jsou osazeny cca 6 metrů od vjezdu na pozemek a proto mohou majitelé domů pohodlně parkovat rovněž na venkovním stání před vjezdem do garáže až pro dva vozy, která tvoří se vstupem technické zázemí domu. V dalším patře nalezneme obývací pokoj, který navazuje na zahradu v klidové západní části pozemku, dále pak toaletu a kuchyň se spíží. V posledním patře najdeme ložnice I lázeň.

Energetická úspornost

V technologickém řešení domů je zásadním cílem jejich energetická nenáročnost. Pro majitele bude očekávaný nárůst cen energií méně bolestný. Vnější plášť domu je dokonale zateplen. Střešní konstrukce chrání dům před deštěm i únikem tepla. Tepelnou pohodu celého domu zajišťuje tepelné čerpadlo. Odpovědně je hospodařeno rovněž s dešťovou vodou, která je zachytávána v retenční jímce, s možností dalšího využití například pro zahradní zálivku.

Příslušenství

Samozřejmostí domů je koupelna s vanou, závěsným klozetem, umyvadlem a samostatnou toaletou v jiném patře. Zařizovací předměty jsou navrženy architekty, ve spolupráci s koupelnovým studiem, včetně vizualizací. Vysoký standard zařizovacích předmětů a vodovodních baterií podtrhují kvalitní keramické obklady a dlažby. Barevné řešení může volit budoucí uživatel domu z několika variant. K vysokému komfortu bydlení významně přispívá vyhřívaná dlažba v lázni. V kuchyňském koutu jsou připraveny vývody teplé, studené vody i odpadu, výkonový elektrický proud pro sporák, myčku na nádobí, mikrovlnou troubu I spotřebiče, bez nichž si nelze moderní kuchyni představit.

Zázemí a parkování

V dome je velkorysá garáž, s možností parkování až pro dva vozy, zázemím pro sportovní potřeby a skladování. Vjezd je chráněn automatickými tepelně izolovanými vraty. Další stání je možné na vlastním pozemku před vjezdem do garáže.

Nadstandard

Standardní vybavení domů vysoko překračuje obvyklé zvyklosti. Nejnáročnější zákazníci si mohou dojednat další vylepšení, například:

  • automatické zabezpečovací zařízení
  • bezdrátové napojení na pult centrální ochrany
  • nadstandardní obklady, dlažby
  • koupelnové zařizovací předměty a vodovodní armatury
  • automatickou závlahu
  • centrální vysavač
  • příprava pro možnost nabíjení elektromobilu
    atd.